אופטימיזציה

מהי אופטימיזציה?

גם גוגל מצהירה כי כבר בעת הקמת האתר יש לדאוג כי הוא בנוי בצורה המתאימה לקידומו. הזמן הנכון לפנות לחברת קידום אתרים הוא - אתמול.

אופטימיזציה היא הנסיון לבנות את האתר בצורה התואמת ליכולות מנועי החיפוש ותומכת באסטרטגיות קידום האתר. אופטימיזציה היא לא רק השגת קישורים נכנסים לאתר עם Anchor text מתאים, בניית שלד נכון וקידום ONSITE הוא החלק החשוב.

כמה דוגמאות לפעילות אופטימיזציה

השלב הראשון בבניית אתר המיועד לקידום ומעוניין למשוך גולשים ממנועי חיפוש הוא לאפשר למנוע החיפוש לאתר אותו ובעיקר את התוכן שבו. מנועי החיפוש משתכללים אך עדיין ישנם פערי יכולת גדולים ביניהם. אם גוגל מדווחת כי היא מתחילה לתמוך בטכנולוגיית פלאש (אם כי בצורה מוגבלת ועדיין לא בעברית), אצל יאהו הדבר יקח עוד זמן לא קצר, ככל הנראה. אם אתה רוצה להופיע במנועי החיפוש יש לצמצמם את כמות הפלאש באתר למינימום ההכרחי, אם בכלל.

אתה רוצה שמנועי החיפוש ובראשם גוגל יכירו את כל הדפים ששלמת על הקמתם על מנת שגולשים יוכלו להגיע אליהם, זה לא יקרה אם לא תדאג לכך. יצירת מבנה קישורים צולב אך היררכי בצורה נכונה ותמיכה של מפת אתר אינטליגנטית הם מחויבי המציאות על מנת שדפים שונים באתר לא ישקעו בתהומות הנשייה.

חשוב לך שמי שמחפש את שירותך יגיע אליך, אתה חייב לדאוג לכך שמנועי החיפוש יזהו נכונה את הנושאים המהותיים מבחינתך באתר וידעו להפנות אליך את הגולשים הרלוונטים. האם בנית מערך כותרות הגיוני? האם ישנם תקצירים נכונים לעמודים או שמא מקים האתר שלך החליט להסתמך על מזלך הטוב? האם מילות המפתח הנכונות מפוזרות בצורה נכונה ברחבי העמודים הרלוונטיים?

תיקנון ותקנים - W3C

חשוב מאוד גם לשים לב לכתיבה תקנית, דפדפנים לעיתים יודעים להתמודד גם עם כתיבה שאיננה תקנית אך פעמים רבות הדבר יכול להשפיע גם על התוצר הסופי כיון שאתרים רבים נבדקים רק על הדפדפן הנפוץ ביותר, זה של חברת מייקרוסופט, אך לכשיגלשו אליהם עם דפדפנים תקניים כמו פיירפוקס או כרום, הדבר יכול לייצר בעיות. אך מעבר לכך, הרובוטים של מנועי חיפוש אינם יודעים בדרך כלל להעריך את התוצר הגראפי הסופי כך שהדרך שלהם להעריך את איכות התוצר תהיה בדיקה האם האתר כתוב על פי התקן, מה שאמור ליצור מצב בו הדפדפנים השונים יראו תמונה אחידה. ישנם כמה גופי תקנון אך הנפו ביותר, גם אם לא הנוח ביותר, הוא ה W3C. ה W3C כותבים תקנים רבים לתצורות כתיבה שונות ומאפשרים גם לבדוק התאמת תוכן דפים וקבצים שונים לתקן. חשוב לבדוק כי האתר נכתב על ידי אנשים המכירים את התקנים ויודעים לכתוב קוד המתאים להם, אחרת, כדאי מאוד לערוך את השינויים המתבקשים כיון שהדבר עלול לפגוע בדירוג האתר על ידי מנועי החיפוש.

בעל אתר, פנה עוד היום ובדוק את אופטימיזציית האתר למנועי החיפוש

אם איש קידום האתרים שלך יתחיל בעבודתו כבר בשלב תכנון האתר, תוכל לחסוך עוגמת נפש מרובה בהמשך. אתה חייב את זה לעצמך, פנה עוד היום לחברת קידום אתרים שתדאג שהאתר שלך לא ידשדש לו בעונג אי שם בתחתית עמוד החיפוש העשירי.

צור קשר עם מומחי Go-SEO ונשמח לעמוד לשרותך.