יול 01 2008

האם גוגל משנה את גישתה לתכני FLASH?

מאת בתאריך 16:47 נושאים קידום אתרים

Flashגוגל מטילה "פצצה" על עולם קידום האתרים ומודיעה כי היא מתחילה לאנדקס קבצי SWF. אם עד היום כל מקדם אתרים מתחיל ידע לומר לך שתכני פלאש הרי הם כאינם מבחינת גוגל, המצב הולך להשתנות.

אם עד היום היה נטוש ויכוח ארוך ומתיש בין הפלאשיסטים לבין מקדמי האתרים לגבי השימוש בקבצי Flash, מתברר כי שיתוף הפעולה בין Adobe (לשעבר מאקרומדיה) לבין מנועי החיפוש נוחל שלב ראשוני של הצלחה ומהנדסי גוגל מודיעים כי המצב השתנה. האומנם?

למעשה כבר כשנה קיימת אפשרות להשתמש בתכונת swf2html המוציאה טקסט ולינקים מהפלאש ומאפשרת יצירת תכנים מקבילים החשופים לgooglebot. הבעיה היא שהכלי אינו  מושלם, עדיין אין דרך טובה להבין את ההגיון והזרימה בתוך אירועי הפלאש עצמם ובוודאי שלא נמצאה השיטה לאתר את כל הטקסט הנמצא בתוך תוכן הפלאש, מה שיכול להביא לתוצאות חסרות, ואולי גרוע מכך, לתוצאות שגויות בהן הגולש מגיע לעמוד פלאש ולא מוצא את התוכן אותו הוא מצפה למצוא.

עקרונית מדובר בקפיצת מדרגה, גוגל מודיעה שמעתה אין צורך ליצור תכנים מקבילים, מנוע החיפוש ימצא בעצמו את תכני הפלאש ויאתר את התוכן הרלוונטי מתוכו, או בלשונו היותר אנדר-סטייטמנית של Matt Cutts, תכני הפלאש יהיו יותר ברי-אינדוקס על ידי מנועי חיפוש. אבל המציאות בשטח מן הסתם תהיה מעט פחות מוצלחת. ראשית כל הבעיות שהיו רלוונטיות לכלי הפיתוח וההתאמה של אדובי, תהיינה כנראה תקפות גם לגבי כלי האבחון והניתוח החדשים של גוגל. התכונה כמובן לא תקפה לקבצי flv, אבל לא רק, גם תכנים חיצוניים לא יאונדקסו כך שלדוגמה במקרה של קובץ פלאש המעלה קובץ xml אחר, התוכן לא יטופל, ועוד. אבל לנו בארץ בכל מקרה כרגע הדברים אינם רלוונטיים, גוגל מודיעה כי בשלב זה תכנים הכתובים בשפות עברית וערבית לא יתמכו עקב היותו שפות הנכתבות מימין לשמאל. זו אנטי-שמיות במיטבה…

בכל מקרה כרגע גוגל ממליצים:

  • להשתמש בפלאש רק היכן שהדבר נחוץ.
  • לשתמש בכלי ה sIFR ליצירת תכנים מקבילים.
  • להציע עמודים חלופיים שאינם מכילים פלאש.
  • להשתמש ב robots.txt לחסימת הדפים הכפולים.

ניתן לצפות כי בזמן הלא רחוק נראה שינויים רבים באתרים ברחבי העולם שעד עתה נאלצו להתגמש בטכניקות התכנים שלהם. לאנשי קידום האתרים הישראליים נשאר, אם כן, מעט זמן ללמוד את הנושא ולהתכונן להשפעותיו של השינוי ביכולות האבחון על מבנה האתרים הישראליים.

בהצלחה באתגרים החדשים.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “האם גוגל משנה את גישתה לתכני FLASH?”

  1. […] כרגיל, בארץ חלק מהכלים אינם יכולים לעבוד בצורה ממוטבת והדבר נכון גם לגבי ה Adplanner (שאינו מאפשר חיתוכים סוציולוגיים) וה Insights (שאינו מאפשר מיפוי אזורים). […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏