מאי 27 2009

על ההבדל בין בלוגר לצייצן

פרסום שיווקיבעבר היה ניתן לדבר על כללי התנהגות וקוד אתי באינטרנט בכלל או בתת-חברות בתוכו כמו בלוגרים, עיתונאים ועוד אך פלטפורמות חינמיות ו wordpress בראשן הפכו את ייצור התוכן לנגיש וקל יותר, וכשאין סינון קשה יותר להגדיר את תת-הקבוצה. אנשי הדור הישן שחשו בקשיי הסתגלות לפלטפורמות החברתיות לא הבינו, ולכאורה בצדק, בתחילה למה לייצר פלטפורמות כה נגישות וכה חסרות סינון על מנת "ללכלך את האינטרנט וליצור קשר עם לקוחות"…

אבל העולם המשיך להתקדם ולייצר פלטפורמות מוזרות יותר ויותר, כרגע מחזיקת הגביע היא ככל הנראה Twitter. טרטר את כל העולם ב 140 תוים, אל תעורר דיון עניני (כי אי אפשר לעשות את זה ב 140 אותיות), אל תספר משהו מעניין (למה שכל עובר ושב יוכל לדעת עלי דברים כאלו?! בשביל זה יש אימייל או לכל היותר Facebook) ואל תנסה להעמיק. פשוט היה אתה על כל חסרונותיך…

כך מתרחשת המהפכה, אם בתחילה עוד היתה תחושה כי בלוגר הוא בראש ובראשונה יצור חברתי והבלוג אינו רק כלי פיננסי, מה שמצדיק גילוי נאות בעת פרסום, אם בכלל. הרי עתה המצב מתחיל להתדרדר.

למה?! כי עדיין יש מי שמוכן להמשיך לתת צ'אנס למשחק התמימות למרות שהמדרון החלקלק מובן מאליו. כי אם בכתיבת בלוג עוד ישנה תדמית של רצינות וממילא של מחויבות הרי שבציוץ האלמנט אינו קיים שהרי "מה הם כבר בקשו תמורת המזון?"

נועה פרג בהחלט ניסתה להקשות על המתראיינים אבל כשיוסי תאג'ורי ועוד אנשים רציניים ושפויים נותנים גיבוי, לא נותר לה להניח אלא שכנראה המלך אינו ערום, אפילו אם זה נראה כך.

ובהקשר זה, שאפו לפבל שמנסה לחפש את הקוד האתי החבוי של טוויטר.

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “על ההבדל בין בלוגר לצייצן”

 1. שריתבתאריך 27 מאי 2009 בשעה 14:13

  מעניין אותי למה קישרת אליי בהקשר למה שקורה כעת כשהפוסט שקישרת אליו נכתב לפני יותר משנתיים.
  ומה זה אומר בדיוק שבלוג הוא כלי פיננסי?

 2. Go-SEOבתאריך 27 מאי 2009 בשעה 14:26

  שרית,
  אני כמובן מדבר על תהליך והוא אכן לא התחיל אתמול.
  אגב, חוץ מהפוסט של ניב, דומני שכל שאר הקישורים אינם עדכניים ובהחלט הולכים רטרו.
  מהו כלי פיננסי? בהקשר זה אולי ניתן לדבר על כלי שלא מיועד רק לייצר מיתוג אלא מנסה ליצור רווח כאן ועכשיו. איפה עובר הקו? האם ריבוע adsense (=>) הוא גם בעיה?! דומני שלא על זה אני מדבר. אני מדבר על אוירת CC של תרומה לקהילה ולא ניצולה. יש הגיון בדברים?

 3. שווה קריאהבתאריך 27 מאי 2009 בשעה 16:20

  על האבולוציה מ"בלוגוספרה" להתפרעות ציוצים…

  העולם המשיך להתקדם ולייצר פלטפורמות מוזרות יותר ויותר, כרגע מחזיקת הגביע היא ככל הנראה Twitter. טרטר את כל העולם ב 140 תוים, אל תעורר דיון עניני (…

 4. יוחאיבתאריך 28 מאי 2009 בשעה 15:48

  אני לגמרי מסכים. בלוגרים רבים מתלהבים מהמעמד החדש שנוצר להם. לא אסתיר, גם אני נהנינתי לקבל גבינות בחינם. אבל יש כאלה שמסתנוורים ומשתחווים בפני האדונים שנתנו להם משהו חינם.
  חסרה קצת אווירת ה CC וחסרים גילויים נאותים.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏