פבר 15 2009

כשהפגר מדמם הנשרים מגיעים ו…ממתינים

מאת בתאריך 19:09 נושאים כללי,רשתות חברתיות

כשמניית גוגל זינקה מ80$ עד ל700$, גם הסקפטים ביותר נאלצו להצניע את ההגיגים הביקורתיים על החברה, גם אלו שהעיזו לגחך מכך שכל הודעה לעיתונות מקפיצה את המניה בעוד עשרה אחוז ללא קשר לרווח הצפוי ממנה, לרוב לא הצליחו לייצר דיון רציני בנושא, גם מכיון שקיים קושי אובייקטיבי בשערוך חברה בסדר גודל שכזה עם כמויות מוצרים ומותגים כפי שגוגל מחזיקה. כך נראה המצב כשמזנקים מ 80$ עד ל 700$, אבל מה קורה כשהמצב מתהפך?

google-downכשהמניה קורסת אנשים מתחילים לתהות בקול "איפה טעינו", כשמצב הרוח מאפשר בייתר קלות להעלות ביקורת, לנשרים יש יותר מה לומר, בוודאי אם הם נשרים מכובדים שדעתם נחשבת בקהילתם.

אום מאליק, בלוגר נחשב ובעל חזון הנמנה על קבוצה קטנה של בלוגרים המתפרנסים הלכה למעשה מכתיבתם, נתקל בהודעה של גוגל על העלאת גרסת ToDo List למכשירים סלולריים ומחליט שהגיע הזמן לצאת מהבועה, הוא חושב שאין שום דבר מעניין בעוד אפליקציית ToDO נוספת ומעלה הודעת Twitter ש:

I think google has no big ideas. this morning they announced a to-do-list. FGS. [For God Sake] Remember the Milk MUCH better.

האומנם?! זלזול בהודעות של גוגל?! הלא יאמן קרה וגוגל שולחים את מאט כץ להשיב מלחמה שערה, "אנחנו הכי חכמים והכי מגניבים בכל העולם, לא רק אתמול אלא גם היום" רוצים לומר בגוגל אבל מאט כץ, הדובר החצי רישמי עושה זאת בדרכו שלו ומגיב ב   FriendFeed ומונה כמה חידושים שבעיניו נראים מפתיעים כמו חידושים מהאפליקציות של גוגל המטפלים בתחום הרפואי, הסיור התת מימי החדש של Google Earth ועוד רשימה ארוכה כשכל הדוגמאות נעשות ברוח טובה כראוי וכיאות לדיון אינטליגנטי בין אנשים מכובדים.

google-big-ideasכשהוא מסיים בהבטחה שאום מאליק אינו מהשותקים, ומאליק לא מאכזב ומסביר באריכות מה ההבדל בין יישום חדשני כמו SKYPE או FLICKR לבין עוד יישומון רשת נידח. מה ההבדל בין מנוע החיפוש החדשני של גוגל לבין יישום ה To Do שלהם. מה ההבדל בין רעיון חדשני לבין שכפול יישום קיים לתוככי רשת היישומים של גוגל.

מומלץ לקרא את הנזיפה של מאליק ולנסות לדמיין את הפוליטיקה מאחוריה.

3 תגובות

3 תגובות לפוסט “כשהפגר מדמם הנשרים מגיעים ו…ממתינים”

 1. אלדדבתאריך 16 פבר 2009 בשעה 6:55

  לכאורה, מי צריך עוד יישום קטנטן לניהול משימות בטלפון שלו? ולכאורה, אף מניה לא צריכה לעלות בגלל זה.
  ובכל זאת…..
  1. היישומון הזה, עובד מממשק הדוא"ל של גוגל, וגם מממשק הטלפון בסלולרי, וגם משתלב יפה בעמודי igoogle שיותר ויותר אנשים הופכים לדף הבית שלהם, ומתרגלים לנהנל את חייהם שם (כמובן שבכל הממשקים רואים את אותם הנתונים) ועוד היד נטוייה.
  עם כזאת גמישות וגישה מוכוונת משתמש (פשטות, ייעילות, מענה אמיתי לצרכים בסיסיים), זה עוד יישום מצויין של רעיון ותיק.
  2. יש להניח שבעתיד (אם לא כבר עכשיו), המידע מהיישום לניהול משימות ישתלב עם היומן של גוגל, עורכי המסמכים השונים, ודוא"ל. הנסיון מראה שגוגל יודעים לחבר בין היישומים, לטובת המשתמש, וגם לטובת נאנמות המשתמשים.
  3. בסופו של דבר, זו עוד סדק בחומה הבצורה של M's Outlook.
  שוב, גוגל מוחיכה שאפשר לספק לצרכנים תוכנות פשוטות, ייעילות, קלות וחינמיות.
  4. חזקה על גוגל שידעו למנף את המידע שיצטבר עלינו בתוכנת TODO, לטובת מערכת הפרסום שלהם.

  אז, זה לא מצדיק שמניה תקפוץ מ 70 ל 800 דולר, אבל בחודש האחרון (בערך) המנה עלתה מ 300 ל 360 (בערך). ולדעתי זה ריאלי.

  אלדד

 2. Go-SEOבתאריך 16 פבר 2009 בשעה 9:01

  אלדד,
  אני חושב שיש צדק רב בדבריך אבל הביקורת של מאליק היא על כך שגוגל משקיעים יותר מידי באינטגרציה (והם יודעים לעשות זאת בצורה יפה) ופחות בחשיבה מחוץ לקופסה. זו ביקורת שבמידה מסוימת אולי אינה הוגנת כיון שאי אפשר להזמין חשיבה יצירתית אבל בתור קיטור זה בהחלט סביר.

 3. Drazickבתאריך 20 פבר 2009 בשעה 22:11

  אני פשוט רואה הזדמנות לקנות :-).

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏