ינו 27 2009

סרטון של גל מור וחנן כהן: "גוגל: עץ הדעת"

מאת בתאריך 20:34 נושאים כללי

בסרטון חביב מנסה חנן כהן, "פעיל רשת" (מה זה?), להאדיר את חוות המחשבים של גוגל ולהסביר איזו קונסטרוקציה עצומה יש להקים על מנת לאפשר מנוע חיפוש מדהים כמו זה של גוגל, מדובר על סיכום חביב של כמה אתרים אם כי לא תמצאו חידושים יוצאי דופן.

גל מור מספר על השירותים השונים של גוגל ומנסה להעביר לשומע את התחושה כי התמנון של גוגל יודע עליו כמויות מידע בלתי נסבלות ומאיים כי בעתיד יתכן וגוגל יאספו מידע על כל בן אדם לגבי הרגלי השימוש לו וממילא התחביבים שלו (למיטב ידיעתי מדובר בדבר שקיים כבר ממזמן, גוגל אוספים מאות פרטי מידע על כל משתמש אם כי הרבה פחות מYahoo!).

האם גוגל היא מונופול? גל מור טוען שמכיון שרוב השירותים חינם אין מקום לדבר על מונופול. האומנם? שליטה על כ80% משוק החיפוש אינה מהווה שליטה על 80% משוק הפרסום? האם זה משנה אם גובים ממני תשלום על שימוש בתא דואר או שהתשלום הוא מתבצע בצורה של צפיה בפרסום? האם אין מספיק פרמטרים על מנת לומר שגוגל קובעים את הנוהלים והנוהגים?

בסופו של דבר מדובר בסרטון חביב שהסקרנים לדעת מעט על חברת גוגל ישמחו לצפות בו. (הזכויות שייכות ל"טלויזיה החברתית" ותודה להם על הרשאתם.)

Google wood of mindedness from GoSEO on Vimeo.

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “סרטון של גל מור וחנן כהן: "גוגל: עץ הדעת"”

  1. פיליבתאריך 01 פבר 2009 בשעה 17:13

    :S

    קצת מפתיע אותי חלק מהדברים שמוצגים על ידי חנן. אני מתקשה להחליט אם מדובר בניסיון מוזר להסביר לפשוטי העם או פשוט פערי ידע.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏