דצמ 09 2008

לקראת שחרור וורדפרס 2.7

גרסאות כמעט סופיות של וורדפרס 2.7 כבר שוחררו וניתן להתרשם לא רק מהסיפורים אלא גם להתנסות. אם וורדפרס אמורה להיות מערכת קלה לשימוש ופתוחה גם למשתמש הלא מנוסה, גרסה 2.7 יוצאת מגדרה על מנת למזער עד למינימום את היכולות הטכניות הנדרשות מבעל הבלוג. ממש בלוג לכל פועל.

אם עד היום הייתי צריך לתחזק בלוגים שהקמתי כל פעם שיצאה גרסה חדשה לוורדפרס, היום אני הופך להיות הרבה יותר מיותר, המערכת יודעת לשדרג את עצמה לגרסה החדשה יותר ואפילו להוסיף תוספים חדשים שניתן למצוא אותם בתוך פאנל הניהול עצמו:

הוספת תוספים מממשק הניהול

ניתן באותה צורה למצוא גם תבניות (מן הסתם יקח זמן עד שצרכני העברית יוכלו להעזר באופציה הזאת) וזאת או על ידי חיפוש ישיר לפי שם התוסף/תבנית או דרך תגיות המתארות את התוסף הדרוש.

המשתמש שלך מסתבך בין פוסטים לעמודים ולא מוצא את רגליו בין שבילי פאנל הניהול?! בגרסת וורדפרס החדשה בלוח הבקרה הראשי קיימת אפשרות לפרסם פוסטים ללא כניסה לכל עמוד נוסף מיותר. קטן, מינימליסטי ויעיל:

פרסום מהיר של פוסטים

ואם המשתמש שלך מגיע בנוחות לעמוד פרסום הפוסטים אבל נאבד בין ריבוי האפשרויות שהוא מציע, מה יכול להיות יותר טוב מאשר להעלים אותם?

שליטה על תצוגת כתיבת פוסט בוורדפרס 2.7

אתה הלקוח וזכותך להחליט מה לראות ומה לא.
פאנל ניהול שמאלי לוורדפרס 2.7 החדש
אבל זה לא הכל, צוות הפיתוח של וורדפרס החליט להעביר את פאנל הניהול מלמעלה לצד שמאל וערך תחרות מעצבים לאייקונים החדשים שנוצרו בשבילו ואכן עיצוב לוח הבקרה הרבה יותר עדין ואינטואיטיבי כשהוא כולל תפריטים נפתחים ונוחים שחוסכים קליקים בדרך לדף המבוקש. את לוח הבקרה אפשר לסדר כראות עיניכם, להזיז פיצרים פחות שימושיים כלפי מטה או להעלים את המיותרים לחלוטין ועוד.

ספאמרים לפעמים מחפשים פוסטים ישנים שכבר שכחנו מהם על מנת למלא אותם בקישורים, נכון שברירת המחדל כיום היא שהקישורים בתגובות מתויגות כ nofollow אך עדייין כל בעל בלוג נתקל בספאמרים רבים שמסרבים להתייאש. בשביל מה להלחם?! וורדפרס 2.7 מאפשרת לסגור פוסטים ישנים לתגובות ופינגבקים ולחסוך את כאב הראש הזה.

בגרסה החדשה למשתמש קיימות יותר אפשרויות שליטה על התצוגה, לא מעוניין לראות עמודים באורכים בלתי נסבלים שנוצרים על ידי ויכוח בין מגיבים (או סתם פוסט מוצלח)?! למה לא לפצל אותם לכמה עמודים?!

ניתן גם לקבע פוסט ולהופכו ל"דביק" על מנת שלא יעלם בתהומות השיכחה במשך הזמן ונמסר שגם תהיה אופציה לעריכה תגיות בפוסטים מרובים, דבר שהיה עד היום מייגע במיוחד. ישנם הרבה חידושים בגרסת וורדפרס החדשה, אלו רק מספר דוגמאות לשינויים הצפויים. כמה זמן יקח עד שהמשתמש העברי יזכה להנות מכל הפיצ'רים החדשים שדורשים התממשקות מול מערכת מרכזית שעדיין לא קיימת עבור תבניות ותוספים עבריים, לא ברור, אם כי יתכן והמעבר ל wordpress.org מהווה סימן חיובי בכיון זה.

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “לקראת שחרור וורדפרס 2.7”

  1. איתיבתאריך 09 דצמ 2008 בשעה 12:15

    מערכת מצויינת. גם למתקדמים וגם למתחילים.

  2. גוגל-ספרה » וורדפרס 2.7 שוחררה - הסרטבתאריך 12 דצמ 2008 בשעה 13:34

    […] החדש. בסרטון מדווח גם על חידושים שלא התייחסתי אליהם בפוסטים הקודמים כמו האפשרות לענות לתגובות היישר מפאנל הניהול […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏