אוק 16 2008

גוגל וובמסטר טולס מאפשרים לגלות את מקור דפי ה404

מאת בתאריך 10:43 נושאים קידום אתרים

גוגל מתקדמים עם כלי ניהול האתר שלהם

על ה webmaster tools של גוגל דיברתי כאן כבר כמה פעמים, עכשיו הם משחררים אפשרות נוספת שעד היום היתה חלקית והצריכה פעולות נוספות ועתה הוכנסה לתוך מערכת הוובמאסטר טולס של גוגל.

כל אחד מודע לבעיתיות של דפי שגיאה (404) באתר, גולש לוחץ על קישור ומגיע לעמוד שגיאה, מה שגורם להערכה נמוכה של האתר ולבריחה ממנו אך גם לבזבוז גולשים שמחפשים את התוכן שממילא כבר קיים באתר, אך לא יכולים להגיע אליו. כמובן שניתן לפתור זאת דרך קובץ ה htaccess. או יצירת הפניות אחרות אך כמובן שהיינו רוצים שהגולש יגיע לתוכן שהוא מצפה לראות.

קבל לינקים בחינם

המצאות לינקים שבורים לאתר שלך היוצרים דפי 404, מבטאים את המצאותם של קישורים אליך לאתר, פעמים רבות מאתרים חיצוניים, שנכתבו לא נכון או שהפנו אל דף שביטלת. מה יותר פשוט וקל מאשר לאתר את הקישורים האלו ולבקש מהמקשרים לתקנם, כך אתה מרוויח קישור אליך לאתר מאדם שממילא מעוניין להעניק לך אותו.

כלי הוובמאסטר טולס של גוגל מאותת לבעל אתר שנרשם לפורטל על דפי 404 שנוצרו אצלו, אך עד היום הוא לא הואיל גם לדווח מי היוצר של דפים אלו, האם הם נובעים מקישורים חיצוניים או פנימיים, ומהיכן. אך עתה מתברר שגוגל נכנעו לתחנוני המשתמשים והתחילו לתת מידע על ההפניה הבעייתית וזמן גילוייה.

בדף הדיווח על בעיות באתר שבwebmaster tools ניתן היום למצוא הודעה (בסעיפי ה Sitemaps או ה Not Found) על מקור הבעיה.

עבור כל דף 404 מגיע דיווח על כמות הקישורים אליו כשלחיצה עליהם פותחת חלון חדש ובו רשימת המקשרים הבעיתיים.

מומלץ כמובן לפנות אליהם (אם מדובר בקישורים חיצוניים) ולבקשם לתקן את הקישורים, כך תרוויח קישורים חינם מאנשים שממילא מעוניינים לקשר אליך.

השירות החדש כנראה מאוד מבוקש כך שהשרתים המטפלים בו נמצאים בהלם ואינם מתפקדים כך שפעמים רבות מתקבלת הודעת שגיאה, דבר שלחלוטין אינו מצוי בחברת גוגל.

גוגל קורסים מרוב פניות?

מוזר מאוד. בכל אופן גם במצבים שכאלו ניתן להוריד את הרשימה בצורה מרוכזת כקובץ CSV, מה שאולי אף יותר נוח.

הורדה של כל הלינקים הפגומים כקובץ

הבעיה עם השירות היא שהוא יכול להיות מעט לא עדכני כפונקציה של תדירות סריקת האתר, אצלי אני רואה שהוא מציין שגיאות מלפני יותר משלושה חודשים. אחרים, לעומת זאת, מתלוננים שהWMT פשוט לא מצליח לזהות את כל הלינקים השבורים. ברנקו ריהטמן טוען כי הוא מצא הרבה יותר הפניות שגויות בלוג האתר שלו מאשר הטעויות שהוובמסטר טולס מדווחים, לעומת זאת הוא לא עלה על הטעויות שגוגל גילה, ההסבר הוא שבלוגים יהיה תיעוד לטעויות שנעשו בפועל אך גוגל מזהים גם טעוייות שעדיין לא נטעו. הסברים לדיווח החסר בגוגל יכולים להיות דפים שטרם נסרקו או דפים שלא יכולים להסרק, יתכן וגם שחלק מהלוגים השגויים נבעו מטעויות שכבר תוקנו ולפיכך גוגל מחק אותם. הבעיה היא שלא ברור אם ההסברים האלו יכולים לתת תשובה לפער הגדול שהוא מצא.

פיתוח הWMT הוא צעד חשוב לגולשים וכנראה שגם לגוגל, אבל יש לשים לב, כנראה, לא לסמוך על הכלי בעיניים עצומות ולנסות לאשש את נתוניו גם בדרכים אחרות.

3 תגובות

3 תגובות לפוסט “גוגל וובמסטר טולס מאפשרים לגלות את מקור דפי ה404”

  1. […] הדבר גם השפיע על עדכון רשימת כשלי האתר המופיעות בפורטל WMT כך שדיווחים על קישורים שבורים שחלקם עודכנו לאחרונה […]

  2. צביקה סגלבתאריך 04 מאי 2009 בשעה 18:00

    למדתי והשכלתי רבות ממאמר זה.
    תודה

  3. Go-SEOבתאריך 08 מאי 2009 בשעה 1:14

    תענוג לקבל פידבקים חיוביים שכאלו. תודה!

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏