אוק 23 2008

הגננת גוגל, יחסי ציבור או עוד שלב בהשתלטות?

מאת בתאריך 18:30 נושאים כללי

אם עד היום הגולש הממוצע היה הלקוח של גוגל בו בזמן שבעלי האתרים ניסו להתחרות על ליבה, מתברר כי גוגל מזדקנת והופכת להיות אמהית יותר. גוגל מתחילה לספק שירות לבעלי אתרים, שירות שלכאורה אינו הכרחי ואינו קשור ישירות לפעילות קידום האתרים של האתר.

המדובר על שירות התראות שגוגל מתחילה להפעיל המיועד להתריע על בעיות גרסה באתר. גוגל החליטו לעזור לבעלי האתרים וליידע אותם על תוכנות שאתר שלהם הדורשות עדכון, בעיקר מסיבות אבטחה. קוד מיושן יהיה חשוף הרבה יותר להזרקות ולחדירות על ידי פורצים והאקרים הפועלים ממניעים שונים ומשונים, מי יזכיר לך לשדרג את התוכנה שלך לגרסה חדשה שסותמת את פרצות האבטחה שהתגלו על מנת שהדבר לא יקרה?!

התשובה הלא מפתיעה היא: גוגל.

חשבת שתוכל להשתמש בגרסת הוורדפרס מלפני שנתיים?

תחשוב שוב. גוגל לשרותך:

גוגל מודיעים על בעיות גרסה

אם פתחת חשבון בגוגל וובמסטר טולס (Google Webmaster Tools – WMT) תזכה לקבל הודעה הממליצה לך לשדרג את התוכנה ולמנוע את סיכוני האבטחה. גוגל יכולים לזהות את גרסת התוכנה בשיטות רבות אך במקרה של וורדפרס (WordPress) כמו גם פלטפורמות CMS אחרות, הדבר בדרך כלל קל מאוד מכיון שהגרסה מצויינת בקוד הHTML תחת התג generator.

כרגע גוגל מתחילים לנסות ולספק התראות רק לבעלי וורדפרס מגרסה 2.1.1 הידועה כבעייתית אך אם הניסוי יצליח השירות יתרחב גם לפלטפורמות CMS אחרות ולבעיות שונות.

מה המטרה של גוגל בשירות זה מעבר לדחף הבלתי נשלט שלה לעזור לעולם?

שירות זה מהווה כנראה המשך לשירות דומה שדווח על התראת פריצה לאתר, שם הוסבר כי הפורצים נוטים לעיתים להזריק תכנים לתוך דפי האינטרנט, מה שמזיק למנוע  החיפוש כיון שהוא יוצר הפניות שגויות והערכות ציוני PR שאינן תואמות את המציאות. אך האם זו הסיבה היחידה? האם אין מדובר בעוד שלב בשכלול התקשורת הישירה בין בעלי האתרים לחברת גוגל כשהמטרה הסופית תהיה להפוך את גוגל מהמאחסנת הבלתי רשמית של התוכן העולמי לזו הרשמית?

ימים יגידו.

כך או כך לפנינו עוד סיבה להצטרף לWMT ולהנות מהשירותים הרבים שהפורטל מעניק.

3 תגובות

3 תגובות לפוסט “הגננת גוגל, יחסי ציבור או עוד שלב בהשתלטות?”

  1. […] יכול להתרחש אפילו אם השקעת מאמצים לאבטח את האתר ודאגת לעדכוני גרסה של כל התוכנות. אבל כנראה שיש משהו בעייתי באתר שלך ועליך […]

  2. […] במנועי החיפוש שאף יכול להביא להענשה מיותרת שכנראה לא מדווחת אפילו בוובמסטר טולס (WMT) של גוגל. שתף […]

  3. […] שדרג גרסאות תוכנה […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏