אוק 04 2008

שימושיות, שימושיות ועוד פעם שימושיות

מאת בתאריך 20:34 נושאים גאדגטס,כללי

ראית אתר מעניין ורצית לשתף אותו עם חברים?

הגעת לאתר על פיצריות ואתה רוצה לראות אותם מסודרים לא בסדר אלפבתי אלא על מפה?

רוצה לתרגם קטע מסינית באתר שהופנית אליו?

אז אתה כבר יודע, יש טוויטר, יש Google Map ועוד שירותים שעוזרים לך לבצע כמעט כל דבר. הבעיה היא שהם עדיין לא יודעים לדבר זה עם זה.

לשם כך מפותחים כל הזמן פתרונות טובים יותר וטובים פחות. פיתוח מעניין הוא ה Ubiquity הטקסטואלי, תוסף לפיירפוקס, שרן יניב הרטשטיין מדווח עליו:

מוזילה שחררו גרסה ראשונה של התוסף Ubiquity שפותח בראשות אזא רסקין, ממשק טקסטואלי לרשת שהוא שכלול קיצוני למדי של רעיונות מהטרמינל בלינוקס ובסביבות דומות, YubNub, ה-AwesomeBar, וכמובן פרוייקט Archy של ג'ף רסקין, אביו של אזא. Ubiquity מבין פקודות כמו map או email או add-to-calendar, הוא יודע לקחת קלט מעמודים ברשת, משירותים מקוונים או ישירות מהמשתמש, והוא יכול לעשות מהכל סלט מאוד שימושי שחוסך הרבה לחיצות ונסיעות עם העכבר. אם ניסיתם כלים דומים סביר להניח שהתמכרתם כבר ממילא, ואם לא אז אין ממש דרך קלה להסביר את זה בפסקה אחת של טקסט. צפו בסרטון ההדגמה או פשוט הורידו גרסת אלפא של התוסף ונסו אותו בעצמכם.

וזה סרטון ההדגמה:

מפחיד?! דווקא לא. כשמתחילים להקליד פקודה (רק באנגלית לבינתיים) נפתחת תיבה עם האפשרויות הרלוונטיות, בו ברגע שהתוסף מזהה את הפקודה הנכונה ניתן לאשר אותה ללא המשך הקלדה. כרגע ישנן מספר יחסית מצומצם של פקודות והתמיכה במפות, מייל והיומן הם רק בשירותי גוגל, מה שמגביל מעט את המשתמש הישראלי (שירות המפות של גוגל תומך באופן מאוד חלקי בארץ הקודש).

מעניין יהיה לעקוב אחר התפתחות השירותים מן הסוג הזה.

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “שימושיות, שימושיות ועוד פעם שימושיות”

 1. ישראלבתאריך 07 אוק 2008 בשעה 20:32

  גאוני. גאוני. גאוני.
  עוד צעד לכיוון העתיד הממש מתבקש.

 2. אובונטו של לינוקס מתחילה לגמגם « קידום אתרים במנועי חיפושבתאריך 24 נוב 2008 בשעה 15:16

  […] כמובן לא היחיד, גם שביט אילן (מזרים) מאוד מאוכזב, גם מהשימושיות: בזמן האחרון אני קורא שיותר ויותר אנשים מאוכזבים […]

 3. […] יכול להחשב ככלי שיווקי רלוונטי, מה שמצריך לשפר את השימושיות הלוקה בחסר שלו בפלטפורמת האם. מי שמצליח לשלב בין […]

 4. מי ממשתמשי פירפוקס עדיין לא משתמש ב#Ubiquity go-seo.co.il - Twitoasterבתאריך 04 יול 2009 בשעה 23:57

  […] goseo  34 minutes ago  ubiquity מי ממשתמשי פירפוקס עדיין לא משתמש ב#Ubiquity http://go-seo.co.il/blog/2008/10/%D7%A9%… […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏