אוק 28 2008

מה עושים הלוביסטים כשהכנסת בפגרת בחירות?

מאת בתאריך 23:32 נושאים כללי

על לוביסטים בעולם מטורלל.

לילך ויסמן מדווחת בגלובס על פעילות הלוביסטים מאחורי הקלעים בכנסת:

"אנו מנסים ללמוד מי יהיו ה-120 הבאים", הסביר היום גורם בכיר בענף. "סיכמנו כ-180 עד 200 חברי כנסת פוטנציאלים, תוך פילוח נתונים: למי מהם יש אג'נדה והאם היא מתאימה ללקוחות שלנו. אם כן, נעשה את החיבור ביניהם, ואם אין להם אג'נדה, נציע להם אחת".

כך נראים חברי הכנסת שלנו בעין מקצועית שמכירה אותם: "אם אין להם אג'נדה, נציע להם אחת". אבל איך יכול חבר כנסת להחליט איזו אג'נדה כדאי לו לאמץ?

"לא כולם מבינים מה כדאי לקדם, מה יקדם אותם ואנחנו נחשוף אותם לרעיונות ונבנה יחד איתם אג'נדה אישית, אם לפריימריז ואם לחיים הפרלמטריים בכלל", הוא אומר.

אז המדד לאג'נדה טובה, על פי חוות דעת המומחים לחברי כנסת, הלוביסטים, היא אג'נדה שתקדם אותם ולאו דווקא זו שהיא יותר נכונה או יותר נחוצה. נדמה לכם שאלו רק דיבורים?!

עד כה, שלושה חודשים לפני הבחירות ובמשרדו של בכיר בענף כבר הספיקו להפגש עם כמה עשרות מחברי הכנסת בפוטנציה. "הבחירות לא מהוות איום עבורינו אלא אתגר", אומר לוביסט בכיר במשרד אחר ומסביר כי מי שצפוי להרוויח בתקופה זו הם משרדי הלובינג הגדולים, כדוגמת "גלעד יחסי ממשל ולובינג" ו"פוליסי", שממוצבים לא רק כלוביסטים אלא גם כיועצים אסטרטגיים.

כן, עשרות חברי כנסת פוטנציאליים כבר הגיעו לבקש אג'נדה תעזור להם להתקדם. עם מועמדים כאלו לתפארת יש בכלל סיבה ללכת לקלפי?

ככה נראים פושעים גדולים כשהם עוד קטנים

לקריאה נוספת: מה עושה יורם מרציאנו אחרי שמסבירים לו מה לעשות.

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “מה עושים הלוביסטים כשהכנסת בפגרת בחירות?”

  1. […] הסבירו. לרגע קיוויתי כי באמת ובתמים הצליחו כל אותם שפוטי הלוביסטים להתעלות מעל עצמם ולנסות ולו לרגע קט לחשוב מה טוב […]

  2. meiro5151בתאריך 24 אוג 2011 בשעה 9:20

    צריך לעשות שינויי פרסונלי לשים את מר זליכה במשרד האוצר,ואת הגב' שלי יחימוביץ שרת החינוך,על מנת לטפל בחולי הפרסונלי ובחולי הכלכלי!!!

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏