אוג 10 2008

מופז-בלוג :: הדגמה חיה של שלומיאליות ממוסדת

מאת בתאריך 15:27 נושאים כללי,קידום אתרים

עידוק, שאול, ליאור וליכטש החליטו לעשות מעשה.

שאול מופז השקיע 30,229.80 ש"ח באתר צולע שממוקם אי שם בעמוד העשירי בגוגל, הכסף הגיע כמובן מתקציב הקשר עם הבוחר, הוי אומר מהכיס הציבורי. זה הגיוני? מה אפשר לעשות עם 30,000 ש"ח?!

עידוק וחברים מדגימים מה אפשר לעשות עם פחות מ2000 ש"ח ומשאירים לשאול מופז להמשיך ולדמיין מה הוא עוד היה יכול לעשות עם התקציב המופרך שלו.

הם הקימו בלוג וורדפרס חסר עלויות לחלוטין (מעבר לרישום הדומיין והאחסון) שאוסף תכנים מהגוגל ניוז. האתר הרישמי של שאול מופז נמצא בעמוד העשירי והם הגיעו לעשיריה הראשונה.

כיצד הם עשו זאת?

הם דיברו בשפה נכונה לגוגל בוט. הם הציעו תכנים (למרות שהם היו תכנים כפולים וחסרי משמעות) וכתבו את האתר בצורה נכונה. כך בפחות מ200 ש"ח הוצאות אמיתיות הם הביסו את 30,000 השקלים שמופז זרק לאשפה.

עוד מקרה המראה עד כמה חשוב לערב את חברת קידום האתרים כבר מהשלבים הראשונים של תכנון האתר, כך חוסכים אלפי שקלים ומקבלים מוצר טוב בהרבה.

כל הכבוד לעידוק וחברים על ההדגמה החיה לבזבוז משאבי ציבור.

—————————-

אגב, אם היה צריך הדגמה חיה להבדל בין בלוגרים לעיתונאים, בבלוג עבודה שחורה מנסים לכבוש את הביטויים [ציפי לבני] ו[שאול מופז], לשם כך הוחלט לכתוב על כל אחד פוסט ולקשר אליו ממקומות רבים ככל האפשר. אולם כשבלוגרים שניזונים מהאינטרנט ולא יודעים לחפש מידע בצורה עצמאית מחליטים לכתוב כתבות עיתונאיות, הן נראות כך:

כשבלוגר, מוצלח ככל שיהיה, מחליט להיות עיתונאי, גם התוצאה הזאת לגיטימית.

4 תגובות

4 תגובות לפוסט “מופז-בלוג :: הדגמה חיה של שלומיאליות ממוסדת”

 1. יהונתןבתאריך 10 אוג 2008 בשעה 19:32

  כותב הפוסט (להלן אני) חיפש את האתר של מופז בגוגל וכשהוא לא מצא דבר מעבר לבלוג הזה, הניח שזהו האתר (וחיפשתי בנרות). אני מעריך שצריך לשנות את זה, פשוט אין לי הרשאות בעבודה שחורה לעשות את זה.

 2. sell-googleבתאריך 10 אוג 2008 בשעה 19:59

  ציינתי אצל שרון שאם הכותב היה עיתונאי הוא היה כבר אמור לחפש לעצמו עורך דין.
  בעקבות הגילוי אני חוזר בי….
  בכל אופן, אני לא חושב שאפשר לבוא אליך בטענות כיון שאתה עושה את העבודה בהתנדבות תחת הצהרה שאין זה המקצוע שלך, במצב שכזה דומני שהנכתב מקבל יחס סלחני יותר, ובצדק.

 3. איתיבתאריך 10 אוג 2008 בשעה 23:15

  "מנסים לכבוש את הביטויים [ציפי לבני] ו[שאול מופז]" – מודים באשמה
  http://www.blacklabor.org/?page_id=2063

  "לשם כך הוחלט לכתוב על כל אחד פוסט" – שטויות.
  מטרת העמוד אינה תרגיל SEO או רווח כלכלי אלא ליצור ריכוז מידע לחברי מפלגה עיתונאים וכלל האזרחים, על בסיס חומר גלוי ברשת, ובאוריינטציה סוציאל-דמוקרטית (לכן דגש רב לנושאי כלכלה וחברה)

  "ולקשר אליו ממקומות רבים ככל האפשר" – הלוואי. ביקשנו מהחברים, לא ממש הולך, רק יהונתן מכיר את הטריק.

 4. sell-googleבתאריך 11 אוג 2008 בשעה 0:02

  איתי,
  למה שטויות?
  אתם רוצים שמי שיחפש מידע על מופז יגיע אליכם, זה לגיטימי. המטרה היא אכן לא רווח כספי אלא השפעה על דעת הציבור, זו הסיבה לרצון "להשתלט" על הביטויים.
  הדבר לא נכתב בקונוטציה שלילית ואין סיבה להפגע ממנו או להכחיש אותו. אני מקבל שאולי הייתי צריך לנסח מעט שונה על מנת שלא יהיה מקום לטעות. תודה.
  בהצלחה.

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏