אוג 25 2008

גוגל אדוורדס מתחדשת ומשתפרת

מאת בתאריך 7:30 נושאים פרסום באינטרנט,קידום אתרים

גוגל מדווחים על שינויים במערכת הפרסום באינטרנט שלהם, גוגל אדוורדס, היכולה להשפיע על תחום קידום האתרים (לא אורגני) בכללותו. השינויים אמורים לשפר את דיוק הקישור בין החיפוש או הגלישה לפרסומים הנצפים וישפיעו במהירות על כל פעילות הזנב הארוך שישליך על כל אופן השימוש באדוורדס.

גוגל מדווחים על כמה שינויים:

  1. שינויים בציון האיכות לביטוי.
  2. ביטול מצב ה"מילה לא פעילה לחיפוש".
  3. "הצעה לעמוד ראשון" במקום "הצעה מינימלית.

יקח עוד מעט זמן עד שהשינויים יבוצעו ויפנמו גם לגרסה העברית, בוודאי עד שיגיעו לעורך השולחני של מסעות הפרסום אבל הדבר כנראה לא יעקב את תחולת השינויים.

לא מדובר בשינויים סמנטיים בלבד, נראה כי שינוי תפיסתי מסוים הוא העומד מאחורי התהליך. משמעות השינוי הראשון הוא כי מעתה לא ימשך המצב בו כל ביטוי קיבל ציון איכות סטטי שהשפיע על המחיר המינימלי שלו ועל הצורה וכמות הפעמים בה הוא הופיע. מעתה עבור כל חיפוש תחושב רלוונטיות המודעה לביטוי החיפוש, אם ביטוי החיפוש הינו ארוך יותר ומתאים למודעה (או לאתר אליו היא מפנה) הוא יופיע אף אם ביטוי המיקוד היה מקבל לכשעצמו ציון נמוך יותר. הדבר יגרום לרלוונטיות רבה יותר של המודעות לביטויי החיפוש ועשוי, כנראה, אף להגדיל את שיעור ההמרות. בהמשך לכך נמצא גם השינוי השני, ביטויי חיפוש כבר לא יקבלו תוית של "לא פעילות לחיפוש" מכיון שממילא עבור כל חיפוש ציון האיכות יחושב מחדש, מה שיכול לגרום למצב בו ביטוי חיפוש עם ציון נמוך שבתצורה הקודמת היה אמור לא להופיע יהפוך לרלוונטי עבור ביטוי חיפוש מתאים אך ממוקד יותר.

השינוי האחרון הוא ביטול "הצעת מחיר מינימלית" ושדרוגה ל"הצעת מחיר מינימלית עבור הופעה בעמוד הראשון", הדבר יותר הגיוני ומתבקש, בעיקר בהקשר לשינויים האחרים המוחלים כרגע. הצעת המחיר המינימאלית לעמוד הראשון תחושב עבור הביטוי כפי שהוא אך כמובן שיחולו חריגות עבור ביטויי זנב ארוך, הדבר יאפשר הבנה טובה יותר של מצב ביטוי החיפוש ופעולה נכונה, אינטואטיבית ופשוטה יותר לצורך הפעלתו.

מה שיקרה הוא שהקביעה אם מודעה תוצג או לא תחושב עבור כל חיפוש מחדש, מה שיגרום לשינויים בהופעה עבור מיקומים שונים (פיזית) של המחפש כך שיוצגו עסקים הממוקמים בקרבת מקום אליו בסיכויים גבוהים יותר ועוד התאמות שאינן קשורות ישירות לביטוי המיקוד עצמו.

נשמח לעזור לך עם פרסום בגוגל אדוורדס, פנה אלינו.

אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏