יול 28 2008

הצפנת תקשורת עם גוגל

מאת בתאריך 12:09 נושאים כללי

לאחר הפוסט הקודם בו דווחנו כי ג'מייל מאפשרת לבדוק את ההתקשרויות האחרונות ולנתק חיבורים פתוחים, עתה מדווח חידוש נוסף. אם עד היום איתה אפשרות להתחבר לפתרונות גוגל בצורה מאובטחת רק בצורה ידנית על ידי הקלדת https בשורת הכתובת, עשה גוגל מאפשרים לכל ברנש לבחור האם הוא מעוניין בהתקשרות מאובטחת או לא.

אם עד היום רק שלב ההתחברות לחשבון והקלדת הקוד הסודי היו מאובטחים, עתה החיבור יכול להשאר מאובטח לכל אורך קיומו.

במה לבחור? הבחירה אינה קשה אם גולשים על גבי רשת פתוחה במקומות ציבוריים בהם כל עובר ושם יכול לצפות בנתוני התקשורת המתרוצצים באויר, כך שברור שאלו שנוהגים למצוא את עצמם גולשים במקומות שכאלו ידרשו חיבור מאובטח. השאלה היא אם יש צורך שחיבור שכזה גם בבית המאובטח. אחת הסיבות שגוגל לא הציעה את השירות עד כה היה חסכון במשאבי מחשוב. הצורך לקודד ולפענח את תעבורת הרשת מחייב השקעה שעד עתה גוגל לא הייתה מעוניינת לספק אותה לבלתי מעונינים, אך מאותן סיבות יכול גם משתמש הקצה להעדיף לא להכביד על מערכת המחשוב שלו ללא צורך, כמובן שבמחשבים ישנים יותר הדבר יכול להוות שיקול. בכל מקרה מעבר לחיבור מאובטח מאט במקצת את מהירות תעבורת הנתונים, מה שלא חייב להיות מהותי לרוב המשתמשים.

גוגל מתכוונים להרחיב את אפשרות ההצפנה לשירותיהם השונים, כרגע כבר אפשר לראות את קורא הר.ס.ס., היומן, עורך המסמכים ועוד עובדים בתצורת https מאובטחת אם כי צפויים קשיי הסתגלות בשימוש ב Google Toolbar שעדיין לא הסכין לתקשר עם השירותים האחרים בצורה מאובטחת.

מדובר בשיפור חשוב לטובת הגולשים, אף שהאופציה הייתה כבר קיימת למעוניינים עוד מלפני כן. אלו שהשתמשו בתוספי Firefox יעודיים לכך או בסקריפטים של GreaseMonkey מוזמנים לבטלם על מנת למנוע בעיות מיותרות.

חיפושים שהביאו לכאן:

  • גוגל מאובטח

אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏