יול 14 2008

שיפורי אבטחה ב gmail של גוגל

מאת בתאריך 7:25 נושאים כללי

יכול להיות שנכנסת לחשבון הדואר שלך בגוגל ממחשב ציבורי? אולי שכחת לעשות Log out וכל אחד יכול להכנס לך לחשבון הדואר ולעשות ככל העולה על רוחו? גוגל משיקה תכונה חדשה ב gmail המאפשרת לבדוק מי עוד חוגג על החשבון שלך…

new in gmail

התוספת החדשה מאפשרת לך לראות את הכניסות האחרונות, מהיכן הן היו ובאיזה צורה הן התבצעו ומאפשרת לנתק מחשבים שמחוברים לחשבון שלך, מרחוק כך שהגולש האומלל מהספריה לפתע יגלה שהוא נותק, עוול.

בתחתית דף ה gmail קל למצוא את השורה המספרת על הכניסה האחרונה, Last account activity, בסוף השורה ישנו לינק details. לחיצה על הלינק מובילה אותנו לחלון חדש כמו זה שמופיע למעלה. שם נוכל למצוא את הכניסות האחרונות לחשבון, מאיזה IP הן היו בתוספת צורת ההתקשרות (pop3, סלולרי, דפדפן) ושעת החיבור כך שקל למצוא חריגות שלא אמורות להיות שם. מה שיפה הוא שבראש העמוד גוגל מציעים לנו לחצן Sign out all other session, על מנת לנתק את החשבונות ששכחנו לסגור ידנית.

אז גוגל משפרים אבטחה ואפילו מחליטים בצורה יוצאת דופן לשנות את דף הנחיתה המפורסם שלהם על מנת להכניס הצהרת פרטיות. אנשי גוגל מספרים על תהליך השינוי הכואב של הכנסת הקישור ולא שמים לב לאירוניה שבהגזמה שבדבר. עמוד הנחיתה של גוגל יחודי בכך שהוא נקי וכמעט ללא מלל, כשרצו עובדי גוגל להכניס את הצהרת הפרטיות העמידו לפניהם מייסדי גוגל את הבעיה, אין להוסיף מילים לעמוד הנחיתה על מנת לשמור על אופיו, אם מכניסים מילה חדשה צריכים גם למצוא מילה אחרת שיכולה להתייתר. ישבו גאוני גוגל שבעה ימים ושבעה לילות והחליטו להוריד את המילה "גוגל" בשורת הזכויות ובקומה להוסיף את הלינק להצהרת הפרטיות. מרגש.

לפני ואחרי השינוי

שינויים אלו מתרחשים בד בבד עם החלטת בית המשפט לחייב את גוגל למסור log גולשים באתה צינור לתובעת זכויות יוצרים על סרטונים שם. האם גוגל תצליח לשמור על חזות ה Don't be evil שכל כך חשובה לה?

תגובה אחת

תגובה אחת לפוסט “שיפורי אבטחה ב gmail של גוגל”

  1. […] הפוסט הקודם בו דווחנו כי ג'מייל מאפשרת לבדוק את ההתקשרויות האחרונות ולנתק חיבורים […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏