יול 03 2008

תאימות דפדפנים

מאת בתאריך 16:42 נושאים קידום אתרים

חשוב, חשוב מאוד לשמור על תאימות האתר לדפדנים שונים ובעצם, כתיבה לפי תקנים ברורים ונכונים.

עליה השימוש בפיירפוקס

רן יניב הרטשטיין, מתרגם וורדפרס בעברית המועסק גם בנענע, מדליף סטטיסטיקות מדהימות מתוך החדר פנימה. אתר לא תואם תקנים כמו nana10 מפסיד גולשים רבים, לטעמי רבים מאוד. אם באתרים הכתובים לפי התקן אנו רואים כי שיעור המשתמשים בדפדנים שאינם אקספלורר מגיע לעיתים לכדי עשרות אחוזים, נענע10 מחזיקים במספר המפוקפק 5% (העולה בהתמדה). גם אם ננטרל ארטיפקטים שונים הקשורים במאפיני התכנים המשפיעים על מאפיני הגולשים, עדיין נראה כי נענע מפסידה גולשים רבים. אולי היא יכולה להרשות לעצמה פריוילגיות שכאלו, לך אין!

אם איש הווב שלך הגיש לך אתר שאינו תומך תקנים הוא פגע בך פעמיים. הוא גם מונע מגולשים רבים להגיע לאתרך אבל הוא גם גורם למנועי החיפוש ובראשם גוגל להסתייג מהאתר שלך ובעצם לטעון שהוא חובבני.

בסרגל הכלים תוכל למצוא את סמל אישור העמידה בתקן לבלוג זה, לחץ עליו ובדוק אם האתר שלך גם עומד בתקן המקובל. זכותך לעמוד על נושא זה מול איש הווב שלך, אין לך את הפריוילגיה לוותר על כך.

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “תאימות דפדפנים”

  1. רן יניב הרטשטייןבתאריך 04 יול 2008 בשעה 12:04

    זו לא הדלפה זה שחרור רשמי, וכפי שציינתי בפוסט, אני לא מאמין שאנחנו מפסידים כל כך הרבה גולשים – לדעתי 5% זה פשוט אחוז החדירה של פיירפוקס בארץ

  2. sell-googleבתאריך 04 יול 2008 בשעה 17:48

    רן, בינתיים לי לא ידוע על שחרור נתונים מאתרים מתחרים גדולים כך שאין לי בנצ'מארק איכותי. אבל אם אני מסתמך על נתונים מאתרים קטנים יותר (כמובן שבמיוחד אתרים טכנולוגיים, אבל לא רק) ועל השכל הישר (אם אתר לא נעים לגולשים מסוימים, סביר שהם ידירו רגליהם ממנו), אפילו אם נתעלם מנתונים ממדינות פחות עולם שלישי משלנו, הדעת נותנת שעדיין מדובר על כמה אחוזים של הפסד מיותר. הרי סביר מאוד שגולשים שנכוו פעם אחת לא יכנסו שנית שלא לדבר על הטיעון של שושנה (IE tab) שאינני יודע איזה משקל לתת לו.
    אין לך איזה חבר בטמקא שאפשר לשכנע אותו ל"הדליף" (רשמית, כמוך) נתונים?

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏