יול 16 2008

הפצצת גוגל טרנדס

מאת בתאריך 22:10 נושאים כללי,קידום אתרים

הפצצת גוגל בסמל המפלגה הנאציתמנוע החיפוש של גוגל עובד על אלגוריתמים שתמיד אפשר למצוא בהם פרצה ולהטעות אותם אם יש מספיק שכל, זמן, עצבים וכוח. אחת הפרצות החביבות על פעילים פוליטיים ואחרים הוא הפצצת גוגל, הפצצת גוגל מתבססת על כך שגוגל מחליטה לגבי תוכן אתר גם על ידי קישורים נכנסים, הוי אומר שאם הרבה אתרים יפנו אל אתר מסוים כשהטקסט המפנה כולל ביטוי מסויים שחוזר על עצמו במקרים רבים מאוד, גוגל יתרשם שהביטוי משקף את תוכנו של האתר ומי שיחפש את הביטוי, יקבל את האתר המופצץ. הפצצת גוגל הידועה ביותר היא זו שגרמה שהמילים miserable failure יפנו לאתר הביוגרפיה הרשמית של גורג בוש הבן  כשבארץ ניסו לשכפל את ההצלחה על הביטוי "כשלון חרוץ" לגבי ראש הממשלה אהוד אולמרט. גוגל הודיעה בתגובה על שכלול אלגוריתם החיפוש על מנת שינטרל הפצצות גוגל שכאלו.

הפצצה נוספת של גוגלמתברר שעדיין יש לגוגל מה לשפר. בימים האחרונים נערכות הפצצות לא על מנוע החיפוש אלא דווקא על הגוגל טרנדס. גוגל טרנדס הוא כלי של חברת גוגל המספק מידע על כמות הפעמים שביטוי מסוים חופש במנועי החיפוש השונים של גוגל. לפני ימים אחדים דווח על הפצצה של סמל המפלגה הנציונאל סוציאליסטית שהפך מאוחר יותר לסמלה של גרמניה הנאצית והנה לא עוברים שלושה ימים וקוראים מדווחים כי הפצצה נוספת נערכה והפעם על ביטוי באותיות קריליות שמומלץ לקראו בהיפוך "ǝlƃooƃ noʎ ʞɔnɟ" שהצליח גם הוא להגיע לזמן מה למקום הראשון בטבלת החיפושים.

האומנם אין לגוגל פתרונות מערכתיים לנסיונות ההערמה על שירותיהם?

2 תגובות

2 תגובות לפוסט “הפצצת גוגל טרנדס”

  1. עידובתאריך 16 יול 2008 בשעה 22:41

    זו לא הפצצה, זה סתם טרור

  2. […] צוות גוגל ישראל ת"א אחראי לפיתוח החדש וזוכה לפירגונים אפילו מצוות חיפה. המדובר הוא על פיתוח מעניין למוצר גוגל טרנדס הותיק יותר המאפשר לקבל הערכות חיפושים למילה ושודרג גם להערכת תנועה באתרים. […]

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובה

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏