גוגל, שיווק באינטרנט, קידום אתרים, שיווק חברתי ועוד

נוב 01 2012

עיצוב חדש לפרופיל LinkedIn

מאת נושאים רשתות חברתיות

מדובר על עיצוב חדש ומרענן המזכיר את העיצוב שהושק זה לא מכבר לדפי החברות באתר.

לינקדאין מאפשרים לבינתיים להכנס לרשימת ההמתנה בכתובת הזו, שם גם אפשר להתרשם ממעלותיה.

אין תגובות

אפר 15 2012

המאגר הביומטרי

מאת נושאים כללי

ללא קשר לנושאים הרגילים של הבלוג, אפילו לא קצת.

הרבה מלל נשפך בעד ונגד המאגר הביומטרי, המדינה מתממת והמתנגדים נוקטים בשיטות הפחדה לעיתים לאו דווקא בוגרות.

אבל החבר'ה ממשיכים להלחם עם הרבה כוונות טובות ומגישים עתירה נגד הקמת המאגר וזה הזמן לתת קצת קרדיט למי שמשקיעים לא מעט יזע בסיפור.

לדוגמה:

עו"ד יהונתן קלינגר השקיע עם חברים ונסה להסביר את הבעיתיות: עלון נגד המאגר הביומטרי

אצל אבנר פינצ'וק אפשר למצוא עוד קצת מידע על הנושא ולנסות להבין למה לא הכניסו את יהונתן לעתירה.

יקרא הקורא וישפוט

בהצלחה!

תגובה אחת

אוק 23 2011

קידום אתרים אורגני – המלחמה

גוגל נגד קידום אתרים
כאב הראש הגדול של גוגל הוא איכות תוצאות החיפוש שלהם, אם התוצאות האורגניות לא יספקו את מה שרוצה המשתמש, הוא לא יקליק מידי פעם על התוצאות הממומנות לסוגיהן שגוגל והמפרסמים מנסים לדחוף לו.

הבעיה היא שכל אחד רוצה להיות "ראשון בגוגל" וכש"כולם" מוכנים לעשות הכל למען המטרה המקודשת, ה SERP, דף התוצאות שגוגל מייצר, הופך להיות פח הזבל הציבורי של אנשי ה SEO.

גוגל משנים כל יומיים את האלגוריתם שמייצר לנו את ה SERP אבל עדיין הפרמטרים העיקריים נשארים מוכרים לאנשי ה SEO ולכן אפילו שינויים גדולים, לא באמת מצליחים לנקות את הזוועה.

If you can't fight them….

האסטרטגיה הראשונית של גוגל הייתה שיתוף פעולה ברמה זו או אחרת עם קידום האתרים האורגני על ידי הענקת כלים טובים ל SEO והדלפות מפעם לפעם על שינויים או כללי עשה ואל תעשה שונים. הבעיה היא שגישה זו כנראה לא ממש הוכיחה את עצמה ועכשיו גוגל מחליטים להכריז מלחמה.

[google1 count=false size=small]

ניסינו להקשות על חייכם אבל נצחתם, הפעם לא נלך צעד אחר צעד אלא נקח לכם את מה שהכי חשוב לכם, המידע, הידע מאיפה מגיעים הגולשים שלכם. כשלא תדעו מי מגיע אליכם, יהיה לכם כמעט בלתי אפשרי לנסות לתכנן אסטרטגיה רצינית איך להגיע אליהם.

כן, גוגל הודיעו על שלב ראשון ובו הם יפסיקו להעביר מידע לגבי ביטויי החיפוש של גולשים רשומים, כביכול על מנת להגן עליהם. על פי הדיווח הרשמי מדובר על הגנה על הגולשים הרשומים (Gmail, Plus) כחלק מהמעבר לחיפוש מוצפן (https) כברירת המחדל וכו' וכו' אבל המשמעות היא שאתר לא ידע מהיכן מגיעים הגולשים שלו, וכשאתה לא יודע איפה אתה ממוצב, אתה גם לא יודע להיכן להתקדם.

אם אין לי מושג איפה אני ממוקם, אני אמור להתחיל לירות לכל הכיוונים, אבל פנדה לא ממש הולך לעשות לי חיים קלים עם זה, כך שאולי יש סיכוי שהתוצאה תהיה דווקא חיובית ואולי סוף סוף אנשים יתחילו לעשות את מה שהם אמורים לעשות באתר שלהם, כשמבחינת גוגל, הפתרון יהיה כמובן פרסום ממומן ב Adwords…

ימים יגידו

בהצלחה!

2 תגובות

יונ 20 2011

גוגל הולכים לשפר לכולם את סטטיסטיקות האתר…

גוגל עומדים לפני השקת הגרסה ה 13 של דפדפן הכרום, גרסה שבינתיים נמצאת בגרסת בטא.

ישנם כמה חידושים בגרסה וביניהם יכולת תצוגה מקדימה לפני הדפסה כחלק ממנוע הPDF, אבל לא לשם כך נתכנסנו כאן היום.

Instant Pages

הפיצר החדש שגוגל מכניסים לשימוש הוא פיתוח של אפשרויות תצוגה מוקדמת שהיו בגרסאות כרום קודמות אבל הפעם זה הרבה יותר מקיף.

לא רק תצוגה מקדימה, לא רק דפים שהיית בהם בעבר, הפעם גוגל מתכוונים לנסות לנחש על איזה מתוצאות החיפוש אתה מתכוון להקליק, ואותם להתחיל להוריד עוד לפני ההקלקה (לא, כנראה לא מדובר רק על שימוש בגרסה משרתי גוגל, אם בכלל) כך שזמן עליית האתר יהיה פשוט 0.

איך הדבר ישפיע עלינו?

כגולשים הדפים אכן יעלו יותר מהר אבל יש לקחת בחשבון שהמחשב שלנו הולך להתאמץ יותר שלא לדבר על רוחב הפס שלנו, דבר שרלוונטי מאוד בארץ לגולשים סלולריים שנמצאים בחבילות גלישה אכזריות. כמו כן ישנה את בעיית האבטחה אבל לא בטוח שהיא כה מהותית.

החידוש מבחינתי הוא דווקא בהשפעה על צד האתר, קחו בחשבון שהשרת שלכם הולך לקבל הרבה יותר קריאות, שהרי מדובר על תוסף דפדפני שברקע יתחיל להציק לשרת שלכם על לא עוול בכפו, אבל זה עוד כלום לעומת מה שזה יעשה לסטטיסטיקות שלנו.

מעכשיו כל ביטוי חיפוש בו אתם מופיעים במקומות הראשונים, יתכן וגם יגיש שאילתה לשרת שלכם ולמעשה יוריד את הדף המבוקש במלואו. מבחינת תוכנת הסטטיסטיקות שלכם – מישהו נכנס לאתר ואם לא התבצעה הקלקה הרי שיש לכם באונצ' רייט איום ונורא על לא עוול בכפכם. לא בטוח שתוכלו לדעת, בוודאי לא בשלב ראשון, מי נכנס לאתר וברח ומי אפילו לא ראה אותו.

זו לא בשורה טובה לבעלי האתרים אבל למפרסמים שעובדים לפי CPC ולא CPA, הולכת להיות תקופה מקסימה מלאת אושר וסיפוק רב, ללא הצדקה…

התמודדות נעימה.

3 תגובות

הבא »

FireStats icon ‏מריץ FireStats‏